Literatura eta irakurketa

Proposamena eta urteroko programazioa

Proposamena 2020-2021 Programazioa

------------------------------------------------------------------------------ 

hamahirugaren liburuak

2021ko ekainaren 7an, 19:00etatik, 20:30etara Ikasbidean 

Beste eguzkia

Itziar Madina

Beste eguzkia

 

------------------------------------------------------------------------------ 

hamabigaren liburuak

2021ko maiatzaren 3an, 19:00etatik, 20:30etara Ikasbidean 

Xabier Lete, aberriaren poeta kantaria

Alex Gurrutxaga

Xabier Lete, aberriaren poeta kantaria

 

------------------------------------------------------------------------------ 

hamar eta amaikagaren liburuak

2021ko apirilaren 12an, 19:00etatik, 20:30etara Ikasbidean 

Gasteizko hondartzak

Xabier Montoia

Gasteizko hondartzak

 

Txipiroiak bere beltzean

Rafa Egiguren

Egilea bertan izango da

Txipiroiak bere beltzean

------------------------------------------------------------------------------ 

Bederatzigarren liburua

2021ko martxoaren 1ean, 19:00etatik, 20:30etara Ikasbidean 

Hollywood eta biok

Javi Cillero

Hollywood eta biok

------------------------------------------------------------------------------ 

Zortzigarren liburua

2021ko otsailaren 1ean, 19:00etatik, 20:30etara Ikasbidean 

Uda batez Kurdistanen

Zekine Turkeri

Uda batez Kurdistanen

------------------------------------------------------------------------------ 

Zazpigarren liburua

2021ko urtarilaren 11ean, 19:00etatik, 20:30etara Ikasbidean

Bioklik

Asel Luzarraga

Bioklik

------------------------------------------------------------------------------ 

Bostgarren eta seigarren liburuak (POESIA)

2020ko abenduaren 7ean,  19:00etatik, 20:30etara Ikasbidean

Analfabetoa y Tractatus begi bat

Iñigo Astiz eta Jule Goikoetexea Meabe

Analfabetoa Tractatus

------------------------------------------------------------------------------ 

Laugarren liburua

2020ko azaroaren 2ean, 19:00etatik, 20:30etara Ikasbidean

Aitaren etxea

Karmele Jaio

Aitaren etxea

------------------------------------------------------------------------------

Hirugarren liburua

2020ko urriaren 5ean, 19:00etatik, 20:30etara  Ikasbidean

Miñan

 Amets Arzallus

Miñan Argazkiak Bideoak

-----------------------------------------------------------------------------

Lehen eta bigarren liburuak 

2020ko irailaren 7an, 19:00etatiktik, 20:30etara Ikasbidean

Rock'N'Roll y Kristalezko begi bat

Aingeru Epaltza eta Miren Agur Meabe

Rock'N'Roll Kristalezko begi bat

------------------------------------------------------------------------------ 

Proposamena eta urteroko programazioa

Proposamena 2019-2020 Programazioa arkazkiak 2019-2020 Programazioa fitxa

------------------------------------------------------------------------------ 

Zortzigarren liburua

2020ko apirilaren 6an, 18:30etatik, 20:00etara  Ikasbidean

Munduko tokirik ederrena

 Iñigo Aranbarri

Munduko tokirik ederrena

------------------------------------------------------------------------------ 

Zazpigarren liburua

2020ko martxoaren 2an, 18:30etatik, 20:00etara  Ikasbidean

Etxera bidean

 Juan Carlos Etxegoien - XARMA

Etxera bidean

------------------------------------------------------------------------------ 

Seigarren liburua

2020ko otsailearen 10ean - 18:30etatik, 20:00etara Ikasbidean

Boga boga

 Itxaro Borda

Boga boga

------------------------------------------------------------------------------ 

Bostgarren liburua

2020 Urtarrillak 13an - 19:00etatik, 20:00etara Ikasbidean

Etxeak eta hilobiak

 Bernardo Atxaga

Etxeak eta hilobiak

------------------------------------------------------------------------------ 

Laugarren liburua

2019 Abenduak 2an - 19:00etatik, 20:00etara Ikasbidean

Disoluzio agiriak

 Jose Luis Otamendi

Disoluzio agiriak

------------------------------------------------------------------------------ 

Hirugarren liburua

2019 Azaroak 4an - 19:00etatik, 20:00etara Ikasbidean

Baiona ez daki

 Bea Salaberri

Baiona ez daki

------------------------------------------------------------------------------ 

Bigarren liburua

2019 Urriakak 7an - 19:00etatik, 20:00etara Ikasbidean

Amek ez dute

 Katixa Agirre

Amek ez dute

------------------------------------------------------------------------------ 

Lehen liburua

2019 Irailak 2an - 19:00etatik, 20:00etara Ikasbidean

Fakirraren ahotsa

 Harkaitz Cano

Fakirraren ahotsa

Proposamena 2018-2019 Programazioa

------------------------------------------------------------------------------ 

Hamahirugarren liburua

2019 Ekainakak 3an - 19:00etatik, 20:00etara Ikasbidean

Deserria haurtzaro

 Maddi Zubeldia

Deserria haurtzaro

------------------------------------------------------------------------------ 

Hamabigarren liburua

2019 Maiatzakak 6an - 19:00etatik, 20:00etara Ikasbidean

Labur Txintan

 Juan Kruz Igerabide

Labur Txintan

------------------------------------------------------------------------------ 

Hamaikagarren liburua

2019 Apirilak 1ean - 19:00etatik, 20:00etara Ikasbidean

King Kong teoria

 Virginie Despentes

King Kong teoria

------------------------------------------------------------------------------ 

Hamaigarren liburua

2019 Martxoak 4ean - 19:00etatik, 20:00etara Ikasbidean

Euskararen historia txikia

 Koldo Izagirre

Euskararen historia txikia

------------------------------------------------------------------------------ 

Bederatzigarren liburua

2019 Otsailak 14ean - 19:00etatik, 20:00etara Ikasbidean

Hirutter

 Nerea Arrien

Hirutter

------------------------------------------------------------------------------ 

Zortzigarren liburua

2019 urtarrilak 7ean - 19:00etatik, 20:00etara Ikasbidean

Zoaz infernura, laztana

 Anjel Lertxundi

Zoaz infernura, laztana

--------------------------------------------------------------------------

Zazpigarren liburua.

Abenduaren 3ean - 19:00etatik, 20:00etara. Ikasbidean

Alde erantzira nabil

Ekhine Eizagirre

Alde erantzira nabil

------------------------------------------------------------------------------ 

Seigarren liburua.

Azaroaren 5ean - 19:00etatik, 20:00etara. Ikasbidean

Kolosala izango da

Joseba Sarrionaindia

Kolosala izango da

------------------------------------------------------------------------------ 

Bostgarren liburua.

Urriaaren 1ean - 19:00etatik, 20:00etara. Ikasbidean

Bihotz handiegia

Eider Rodriguez

Bihotz handiegia

------------------------------------------------------------------------------ 

Laugarren liburua.

Irailaren 10ean - 19:00etatik, 20:00etara. Ikasbidean

Rocka puntua

Alberto Irazu

Rocka puntua

------------------------------------------------------------------------------ 

Irugarren liburua.

Ekainaren 11an - 19:00etatik, 20:00etara. Ikasbidean

Kearen fiordoa

Iñaki Petxarroman

Kearen fiordoa

----------------------------------------------------------------------------- 

Bigarren liburua

Maiatzaren 14an - 19:00etatik, 20:00etara. Ikasbidean

Gu orduko hauek

Garazi Arrula

Gu orduko hauek

----------------------------------------------------------------------------- 

Lehen liburua

Apirilaren 9an - 19:00etatik, 20:00etara. Ikasbidean

19 kamera

Jon Arretxe

19 kamera

---------------------------------------------------------------------------- 

Donostia Kultura

Donostia Kultura